Top Stories

Grid List

Ve středu 13. prosince 2017 proběhlo v prostorách krásnolipského kina první společné setkání rodičů, dětí a učitelů programu inovativního vzdělávání v Krásné Lípě.

V pondělí 11. prosince 2017 obohatila vánoční nabídku ve Varnsdorfu nová expozice, proběhla vernisáž výstavy betlémů a vánočních tradic v Galerii v senátní kanceláři.

Ve středu 13. prosince 2017 podvakráte obsadili Městské divadlo ve Varnsdorfu zásupci ZŠ a MŠ Bratislavská.

Dobrý den, rádi bychom vás pozvali na již tradiční muzejní akci.

Máme tu třetí advent, což znamená asi tolik, že příští víkend už bude Štědrý den.

Připravili jsme pro vás nabídku pracovních míst ve výbežku tak, jak je nabízejí různé portály. Nemůžeme ručit za jejich úplnost ani plnou funkčnost, snad vám ale nabízíme přehled, který může pomoci, jestli práci opravdu hledáte. Nebo pokud práci nabízíte, napište nám.

V pátek 15. prosince 2017 se ve Sportovní hale Varnsdorf konal 13. ročník vánočního turnaje ve florbale určený pro I. stupeň varnsdorfských základních škol, který pořádá ZŠ a MŠ Bratislavská Varnsdorf.

Ve čtvrtek 14. prosince 2017 ve varnsdorfské sportovní hale pokračoval KB Florbal Challenge - turnaj utkání ve florbale pro střední školy. Minulý týden hrály týmy chlapecké (nemohl jsem), teď nastoupila děvčata.

„Podzimky“ jsou již minulostí.

V neděli 10. prosince 2017 dopoledne jsem si nenechal ujít ve varnsdorfské sportovní hale další zápas (nadregionální soutěž skupina C, 12. kolo) místních dívek basketbalového oddílu TJ Slovanu Varnsdorf, který sehrály s týmem TJ Lokomotiva Liberec I.

V Městském divadle ve Varnsdorfu ve středu 6. prosince 2017 proběhlo vyhlášení výsledků ankety o Sportovce roku města Varnsdorf.

V neděli 3. prosince 2017 uspořádal volejbalový oddíl ve Varnsdorfu 5. ročník Mikulášského turnaje v barevném minivolejbalu.

Ve středu 13. prosince 2017 se v koncertním sále Základní umělecké školy Varnsdorf konal letošní adventní koncert.

Berlín se dvakrát zhmotnil v seriálu, který na tuzemských obrazovkách uvádí stanice HBO; oba už jsou komplet odvysílané, oba dobré, a navíc k dispozici v internetovém archivu, což je k nezaplacení. Obzvlášť když přijde období plískanic.
Mise Berlín otevírá ve druhé řadě další šarádu, kterou řeší špiónské centrály – Němci i Američané. Na rozdíl od internetových a jiných diskusí, kde je všechno každému jasné hned, tady nikdo dlouho neví, která (a také kdo to vlastně koho) bije.

Že finální práce na novém titulu Činoherního studia v sezóně "ztrát a nálezů", jeho veřejná generálka i sobotní premiéra šly souběžně s opětovným projednáváním tzv. protikuřáckého zákona v senátu (prý se snahou o jeho "zjemnění"), je jistě náhoda.

V neděli 10. prosince 2017 zavítalo do Městského divadla ve Varnsdorfu další dětské představení, adaptace večerníčkového seriálu Káťa a Škubánek.

Ve čtvrtek 7. prosince 2017 v Městském divadle ve Varnsdorfu ve skupině "C" bylo k vidění představení Smím prosit? v provedení činoherního studia Bouře.

V pondělí 4. prosince 2017 byl na sále Lidové zahrady ve Varnsdorfu ke slyšení další z koncertů cyklu "Blues & Jazz", dorazila britská bluesová zpěvačka a kytaristka Bex Marshall.

mana

_inzerce_

Top Stories

Grid List

Máme tu třetí advent, což znamená asi tolik, že příští víkend už bude Štědrý den.

V neděli 26. listopadu 2017 se konala tradiční pozdně podzimní Hraničářská výprava připravená ve spolupráci s Festivalem Sudety. Jejím autorem byl i tentokrát Milan Pekky Bouška. Hojně navštívená akce (kolem čtyřiceti osob a šesti psů) opět drobně zkomplikovala lokální dopravu. Ale přeplněný autobus již dávno (krom místních) nikoho nepřekvapí.

Ještě nedávno (tři roky zpátky) byl milovaný ústecký činoherák v krizi, přišel o budovu na Střekově a vypadalo to skoro na konec této činohry v Ústí. Přišlo Hraničářské intermezzo, pak přes různé peripetie navrácení budovy a stěhování zpět a následně dohoda s magistrátem o provozu a financování. 

Dnes kráčí Činoherní studio s hlavou vztyčenou ke konci pětačtyřicáté sezóny a z pohledu zaníceného a velmi častého diváka a návštěvníka, kterým se cítím být, jde o sezónu úžasnou. A tak jsem při té příležitosti trochu vyzpovídal současného ředitele Jiřího TRNKU (který je, pokud to nevíte, také ředitelem Městského divadla v Děčíně).

Neustále se o nich mluví, všichni tam jezdí, jsou široko daleko nejpopulárnější ... a já tam ještě nikdy nebyl. Letos poprvé...