Top Stories

Grid List

V Loretě Rumburk se vystavuje ojedinělý pašijový  betlém.

Připravili jsme pro vás nabídku pracovních míst ve výbežku tak, jak je nabízejí různé portály. Nemůžeme ručit za jejich úplnost ani plnou funkčnost, snad vám ale nabízíme přehled, který může pomoci, jestli práci opravdu hledáte. Nebo pokud práci nabízíte, napište nám.

S příchodem jara se v liberecké zoologické zahradě narodila další mláďata.

Klientům Domova bez hranic Rumburk, p.o. připravili velmi příjemné dopoledne žáci Střední odborné školy služeb a cestovního ruchu.

Tucet týdnů nového roku v p.. pryč.

Město Dolní Poustevna, KČT Dolní Poustevna a České Švýcarsko o.p.s. si Vás dovolují pozvat na slavnostní otevření přeshraniční stezky (udržitelný cestovní ruch, mimo území národních parků České a Saské Švýcarsko) Horní Poustevna – Poustevník (vyhlídka) – Nová Víska – Langburkersdorf dne 19. dubna 2018.

I druhý domácí zápas (o prvním třeba tady ->) hokejový tým Liberce zvládl, dal tři branky a hostujícímu Hradci nepolovil ani jeden takže už teď je jasné, že série se bude hrát na libereckém stadionu jistě ještě jednou a to tuto sobotu (24/3) už od 11 hodin dopoledne.

Jedinou nebasketbalovou sportovní odbočkou o proběhlém víkendu se v neděli 18. března 2018 v tělocvičně na Národní ve Varnsdorfu stala další volejbalová utkání liberecké ligy (LIB-Z1), ženy TJ Slovan Varnsdorf A sehrály zápasy s týmem TJ Jiskra Nový Bor A.

Poslední víkendový basket - v neděli 18. března 2018 se do varnsdorfské sportovní haly vrátily dívky basketbalového oddílu Slovanu Varnsdorf, aby nastoupily proti BK Prosek (nadregionální soutěž, skupina C1, 12. kolo).

V neděli 18. března 2018 pokračovala ve varnsdorfské sportovní hale víkendová basketbalová utkání, na palubovku nejprve nastoupili mladší žáci oddílu Slovanu Varnsdorf U14 proti družstvu BK Sluneta Ústí nad Labem (žákovská liga ve skupině B, 4. kolo).

Basketbalový maraton v sobotu 17. března 2018 uzavřelo ve varnsdorfské sportovní hala utkání mužů oddílu TJ Slovan Varnsdorf proti USK Slavia Liberec.

V sobotu 17. března 2018 se po mrňatech dostalo i na vyšší věkové kategorie, ve varnsdorfské sportovní hale odpoledne nastoupily dívky basketbalového oddílu Slovanu Varnsdorf proti Basketu Poděbrady (nadregionální soutěž, skupina C1, 11. kolo).

V úterý 20. března 2018 hned dvakrát za sebou dopoledne ve varnsdorfském Městském divadle pro I. stupeň ZŠ předvedlo Naivní divadlo Liberec Pohádku do dlaně.

V neděli 18. března 2018 do varnsdorfského Městského divadla dorazila Divadelní společnost Julie Jurištové s pohádkou Čertův švagr.

Ve čtvrtek 15. března 2018 se prostřednictvím varnsdorfského Městského divadla zase jednou dočkali milovníci opery, Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem dorazilo s představením La Traviata.

Jak si představovali architekti a teoretici v minulosti kolektivní bydlení, jak staví mexičan Alberto Kalach (a jak ve svých domech sází stromy) a jak se dá pracovat s textilem, to jsou témata nově otevřených výstav v Oblastní galerii v Liberci. Včera proběhla vernisáž, ode dneška jsou k dispozici všem návštěvníkům a bude tomu tak až do začátku léta letošního roku.

V úterý 13. března 2018 ve varnsdorfském Městském divadle proběhl další dubl pro místní školy, soubor místním dobře známho Divadla AHA představil dramatizaci foglarovky Záhada hlavolamu.

Ve čtvrtek 8. března 2018 to bylo ve varnsdorfská aule na Střelecké tak trochu "ženy sobě" - v rámci koncerního cyklu "Hudební setkání" vystoupilo trio Musica dolce vita pro převážně dámské publikum.

mana

_inzerce_

Top Stories

Grid List

Ještě nedávno (tři roky zpátky) byl milovaný ústecký činoherák v krizi, přišel o budovu na Střekově a vypadalo to skoro na konec této činohry v Ústí. Přišlo Hraničářské intermezzo, pak přes různé peripetie navrácení budovy a stěhování zpět a následně dohoda s magistrátem o provozu a financování. 

Dnes kráčí Činoherní studio s hlavou vztyčenou ke konci pětačtyřicáté sezóny a z pohledu zaníceného a velmi častého diváka a návštěvníka, kterým se cítím být, jde o sezónu úžasnou. A tak jsem při té příležitosti trochu vyzpovídal současného ředitele Jiřího TRNKU (který je, pokud to nevíte, také ředitelem Městského divadla v Děčíně).

Maluju … tedy maluju … bílím. Bílím strop v ložnici. Máchám štětkou nad hlavou a pomalu měním sněhobílý strop na zářivě bílou. Chvílemi nevím, kde jsem právě skončil a pořád se mi při tom vrací vzpomínka na Arnolda Rimmera z Červeného trpaslíka, jak buzeruje robíky při přetírání chodby z ocelově šedé na vojenskou šedou. Já tu Rimmera nemám, rimmeruju si sám. Až zítřejší denní světlo prozradí, kde všude se objeví pověstní kocouři…

- - -