Top Stories

Grid List

Tajemná zákoutí více než 150 let starého areálu, původní valené sklepy, měděné varny, tajemné bytosti, které pivovar chrání, a to vše jen v tlumeném světle svíček. To zažijete, pokud přijdete ve čtvrtek 28. června večer do Pivovaru Cvikov. Naplánované jsou totiž historicky první noční prohlídky pivovaru.

Páteční předkrm před hlavním programem varnsdorfských městských slavností 15. června 2018 po povedeném cirkuse zakončilo "střetnutí" živlů v prostoru rybníčku u Billy.

Varnsdorf sice slaví svých městských 150 celoročně, ale to hlavní se soustředilo do dvou dnů poloviny června. Páteční předkrm 15. června 2018 zahájilo v prostoru u Věžičky vystoupení Cirkusu Nostalgie.

Začíná to být tradiční. Stíhám chodit na akce a tahat sebou foťáky. Ale přebrat obrazovou dokumentaci následně není čas, natož z ní něco zveřejňovat. Nejinak tomu bude i o nadcházejícím víkendu.

Světový den žiraf, který symbolicky připadá vždy na nejdelší den v roce (21. června), si liberecká zoo připomene v sobotu 23.6. Tentospeciální den, který vyhlásila mezinárodní organizace GiraffeConservationFoundation (GCF), se snaží upozornit na stále klesající počty žiraf ve volné přírodě. Za posledních třicet let klesla populace žiraf ve volné přírodě o 40 procent a tito nejvyšší savci světa se ocitají na seznamu ohrožených druhů. V současnosti jich na světě žije již méně než sto tisíc. 

Připravili jsme pro vás nabídku pracovních míst ve výbežku tak, jak je nabízejí různé portály. Nemůžeme ručit za jejich úplnost ani plnou funkčnost, snad vám ale nabízíme přehled, který může pomoci, jestli práci opravdu hledáte. Nebo pokud práci nabízíte, napište nám.

Maratonek soutěžení II. stupně varnsdorfských základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií zakončilo ve čtvrtek 14. června 2018 plavání.

Po předchozím florbalu pokračovalo klání II. stupně varnsdorfských základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií ve středu 13. června 2018 ve sportovní hale basketbalem.

Rok se s rokem sešel, předprázdninové období je přeplněno sportem a tak stejně jako loni - po soutěži I. stupně varnsdorfských základních škol se v úterý 12. června 2018 ve sportovní hale dostalo v rámci Letních sportovních her i na florbal II. stupně.

V neděli 10. června 2018 proběhl na varnsdorfském Mašíňáku další ročník Northco triatlonu.

V sobotu 9. června 2018 se na varnsdorfském Mašíňáku konal třetí ročník Štěkatlonu.

V pátek 8. června 2018 se u varnsdorfské sportovní haly konal další ročník sportovního klání místních mateřských škol. Bohužel přesně v tom čase, kdy se na protějším břehu odehrávalo pro MŠ taneční představení v rámci Tanambourrée.

Stalo se již pravidlem a dobrou tradicí, že poslední premiéra sezóny ústeckého Činoherního studia je prezentována v netradičních prostředích města (připomínám všechny tři díly Jindřicha VI. postupně uváděných v bývalých prostorách Tukanu, o rok později v Červeném kostele a loni v areálu bývalé likérky v Krásném Březně).

Román Daniela Petra má název, který není zcela originální: titul Sestra smrt totiž mají v této chvíli, pokud vím, tři knihy. Nejstarší knihou nesoucí tento název je dílo papežského kazatele Raniera Cantalamessy, vydané v českém překladu roce 1997 Karmelitánským nakladatelstvím. Následuje stejnojmenný fantasy román Marie Rejfové (CooBoo, 2016) a do třetice tedy se tímto titulem přichází brněnské nakladatelství Host.

Divadelní sezóna se v Městském divadle ve Varnsdorfu chýlí ke konci, v úterý 12. června 2018 bylo k vidění předposlední představení s názvem FUK!

V pondělí 11. června 2018 se ve spolkové místnosti Městské knihovny ve Varnsdorfu konala vernisáž kratičké výstavy.

V sobotu 9. června 2018 večer pokračoval jubilejní 20. ročník otevřeného celostátního festivalu scénického tance ve Varnsdorfu tradiční ukázkou výsledků tvůrčích dílen souborů v exteriérech města.

Tradiční druhý den tanečního festivalu Tanambourrée, věnovaný místním mateřským školkám (a veřejnosti), se v pátek 8. června 2018 sice dočkal překrásného počasí, leč do zahrady Mateřské školky Na kopečku na Národní ulici tentokrát moc diváků nepřišlo.

mana

_inzerce_

Top Stories

Grid List

Začíná to být tradiční. Stíhám chodit na akce a tahat sebou foťáky. Ale přebrat obrazovou dokumentaci následně není čas, natož z ní něco zveřejňovat. Nejinak tomu bude i o nadcházejícím víkendu.

Říká se, že pokud chcete pořádně poznat cizí kraj, musíte opustit turistická lákadla a vydat se cestami, kterými chodí domorodci, zasednout s nimi u jejich stolu a ochutnat plody té země ... a tak. No, nevím, jak daleko musíte zajít, aby ty rozdíly byly opravdu patrné, ale Česko asi zas tak velké nebude.

Z opery jsem si vždycky dělal domácí koupelnovou srandu a nakonec jsem jednu napsal, říká skladatel Ivan Acher

Pánové, já vás tady poslouchám a nestačím se divit. ... Je zakázáno cokoli brát s sebou do hrobu.