Stalo se již pravidlem a dobrou tradicí, že poslední premiéra sezóny ústeckého Činoherního studia je prezentována v netradičních prostředích města (připomínám všechny tři díly Jindřicha VI. postupně uváděných v bývalých prostorách Tukanu, o rok později v Červeném kostele a loni v areálu bývalé likérky v Krásném Březně).

Divadelní sezóna se v Městském divadle ve Varnsdorfu chýlí ke konci, v úterý 12. června 2018 bylo k vidění předposlední představení s názvem FUK!

Může se někomu zdát, že vozit Jardy na Kladno je stejně marná pošetilost jako vozit dříví do lesa. Ale není to tak. S Broukovcovým Kamdivadlem jsme přesně tohle udělali a byla to zatraceně dobrá volba!

V příjemném jarním počasí a v radostné (až pankáčsky uvolněné) atmosféře proběhl o víkendu 11.-13. května v libereckém Malém divadle již sedmý ročník festivalu moderního divadla WTF?!

Na české poměry jde o profesionální přehlídku výjimečnou v mnoha ohledech -- pořádající a vesměs i diváctvo jsou mladí nadšenci, velmi pestrá a pozoruhodná dramaturgie, možnost nahlédnout do kuchyně přeshraničních souborů, několik skutečných lahůdek. Ti, kteří milují divadlo a zároveň neoblibují nažehlené a nablýskané oficiality, nesměli v Liberci chybět.

Konec starých časů je satira Jaroslava Žáka, autora, který je spojován zejména s filmy ze studentského prostředí (Cesta do hlubin študákovy duše a Škola základ života). Jeho tvorba po válce, a zejména po roce 1948, se šéfům nově implantovanému režimu nehodila. Satira, která si bere na mušku to nejhorší, co nová doba přinesla, odsoudila Jaroslava Žáka k životu mimo oficiální literární provoz a knihy psal vlastně bez naděje, že budou vydány. Vešly tak ve známost až po roce 1989.

Další články...

ee Snapseed

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)