Zarputilý tajemný lovec se vydá na lov lišky. Temně ryšavé lišky se tak podivuhodně podobají kamenům, že je to až k neuvěření. Když u nich lehají v zimě, od kamení je nerozeznáte. Liška umírá zákeřnou rukou lovce. Lovec umírá "v náruči" mrtvé lišky, uvězněn ledovým příkrovem. A mezi tím vším "pobíhá" Abba, dívka s Downovým syndromem a děsivou hrůznou minulostí.

Po nebývale příznivých říjnových ozvěnách babího léta ve dnech předchozích bylo dnes v našem oudolíčku nad Labem mlhavo, pošmourno, lezavo a mrholivo. Pracovně to taky nebyl příliš vydařený den. A vlastně se mi ani nechtělo jít, protože nejsem příznivcem tzv. nového cirkusu (ano, jsem schopen to sledovat třeba na Letní Letné v odpovídajícím prostředí šapitó, v divadelních prostorách to však moc nepobírám). Zkrátka - všechno mluvilo v neprospěch BRATŘÍ V TRICKU.

Ústecké divadlo Činoherní studio, jak budova, tak veškeré dění v něm, je jedním z důležitých bodů, na kterém staví produkce divadelního festivalu Kult, takže i letos se stal činoherák, jeho bar i jeho nejbližší okolí, místem, kde narazíte na nejvíce představení, nejvíc hostů a kde také zaslechnete nejvíce debat o tom, co se vlastně na Kultu děje.

Letos se tu hodně diskutovalo i o představení, se kterým činoherák samotný do letošní sezony vstoupil a které si tu odbylo svou premiéru.

Pokud jste nevěděli, že máslo bylo vynalezeno třesením prakrávy s angorským vemenem, tak po dalším KULTovním představení divadla DEMAGO máte jasno. Neřízená střela Jiří Maryško a jeho improvizační divadlo s hravým a "tajuplným" názvem (..."nevím, co to znamená, ale v japonštině určitě něco jo", tvrdí protagonista) opět explodovaly, obklopeny houfem téměř adorujících ústeckých diváků.

 

Projekt 6 – 16 vznikl vloni s ambicí hrát nové, a pro českého diváka neznámé texty, a hrát je zároveň na místech, která nejsou primárně divadelní. Jejich minulé představení Bull se hraje třeba rovnou v kancelářích, kde se jeho děj i odehrává; to berte třeba jako tip pro příští teambulding.

Další články...

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)