Pro všechny, kterým jsou divadelní prázdniny již dlouhé a nemohou dočkat nové

sezóny, pro všechny, kteří trpí mírným "divadelním absťákem" (jako autor příspěvku), přichystalo ústecké ČINOHERNÍ STUDIO i letos mohutnou týdenní nálož v podobě DIVADELNÍ ZAHRADY, již tradičně umístěné do krásného prostředí zahrady u Českého rozhlasu v UL.
Na co se tedy v týdnu od 20. srpna můžeme těšit ?

Divadelní prázdniny jsou v polovině, přípravy na další sezónu ovšem v plném proudu. V náročném pracovním programu se nám podařilo "odchytit" dramaturgyni Činoherního studia paní Dagmar HALADOVOU a nejnovější posilu ústeckého činoheráku, pana režiséra Davida ŠIKTANCE, kteří velmi ochotně odpověděli na naše otázky.

Divadelní sezóna se v Městském divadle ve Varnsdorfu chýlí ke konci, v úterý 12. června 2018 bylo k vidění předposlední představení s názvem FUK!

V příjemném jarním počasí a v radostné (až pankáčsky uvolněné) atmosféře proběhl o víkendu 11.-13. května v libereckém Malém divadle již sedmý ročník festivalu moderního divadla WTF?!

Na české poměry jde o profesionální přehlídku výjimečnou v mnoha ohledech -- pořádající a vesměs i diváctvo jsou mladí nadšenci, velmi pestrá a pozoruhodná dramaturgie, možnost nahlédnout do kuchyně přeshraničních souborů, několik skutečných lahůdek. Ti, kteří milují divadlo a zároveň neoblibují nažehlené a nablýskané oficiality, nesměli v Liberci chybět.

Stalo se již pravidlem a dobrou tradicí, že poslední premiéra sezóny ústeckého Činoherního studia je prezentována v netradičních prostředích města (připomínám všechny tři díly Jindřicha VI. postupně uváděných v bývalých prostorách Tukanu, o rok později v Červeném kostele a loni v areálu bývalé likérky v Krásném Březně).

Další články...

ee Snapseed

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)