Je tma. Sedím na tribuně fotbalového stadionu SK Děčín, tam, kde se za světla odehrávají zápasy mnohokrát propíraného klubu FC ROMA Děčín. Klubu romských hráčů, kteří si z minulosti s sebou nesou cejch party rabijátů. A teď je tma. Jsem asi uprostřed dvousethlavého davu oněch hráčů, jejich přátel a jejich rozvětvených rodin. Nás gádžů je tu dobrých pět procent.

Berlín se dvakrát zhmotnil v seriálu, který na tuzemských obrazovkách uvádí stanice HBO; oba už jsou komplet odvysílané, oba dobré, a navíc k dispozici v internetovém archivu, což je k nezaplacení. Obzvlášť když přijde období plískanic.
Mise Berlín otevírá ve druhé řadě další šarádu, kterou řeší špiónské centrály – Němci i Američané. Na rozdíl od internetových a jiných diskusí, kde je všechno každému jasné hned, tady nikdo dlouho neví, která (a také kdo to vlastně koho) bije.

Po dlouhé době je film Instalatér z Tuchlovic sympatické dílo, kde nejsou venkovani líčeni pouze jako soubor dementních idiotů, kteří žijí úplně na jiné planetě, než jejich pozdější diváci v biografu.

Prvních dvacet minut filmu Anthropoid (od seskoku po atentát) jsem se v kině dost vrtěl a doufal, že se něco stane, abych zase nezanevřel na filmy a jejich tvůrce. A dobře to dopadlo, i když hlavní hrdinové zemřou, ale to jistě víte, to není žádný spoiler.

Dlouhé jsou zimní večery… Fotil jsem doma kytku asi hodinu a půl pořád dokola. Zdálo se, že je jí to jedno, ale když se ty záběry scukly do několika vteřin, ukázalo se, že holka je přece jenom trochu modelka J

Jan Němec byl hodně nekonformní člověk i režisér a jeho (bohužel) úplně poslední film, Vlk z královských Vinohrad, to potvrzuje s plnou silou a dokládá skutečnost, že pankáčem se člověk nestává tím, že nosí číro a všelijaké ty divné hadry, ale úhlem pohledu na svět a taky energií a nevadí, když se občas zahraje trochu jiný akord, než který vyžaduje harmonie skladby.
V další sloce to už trefí a hraje se dál.

Další články...

ee Snapseed

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)