Berlín se dvakrát zhmotnil v seriálu, který na tuzemských obrazovkách uvádí stanice HBO; oba už jsou komplet odvysílané, oba dobré, a navíc k dispozici v internetovém archivu, což je k nezaplacení. Obzvlášť když přijde období plískanic.
Mise Berlín otevírá ve druhé řadě další šarádu, kterou řeší špiónské centrály – Němci i Američané. Na rozdíl od internetových a jiných diskusí, kde je všechno každému jasné hned, tady nikdo dlouho neví, která (a také kdo to vlastně koho) bije.

Prvních dvacet minut filmu Anthropoid (od seskoku po atentát) jsem se v kině dost vrtěl a doufal, že se něco stane, abych zase nezanevřel na filmy a jejich tvůrce. A dobře to dopadlo, i když hlavní hrdinové zemřou, ale to jistě víte, to není žádný spoiler.

Dlouhé jsou zimní večery… Fotil jsem doma kytku asi hodinu a půl pořád dokola. Zdálo se, že je jí to jedno, ale když se ty záběry scukly do několika vteřin, ukázalo se, že holka je přece jenom trochu modelka J

Jan Němec byl hodně nekonformní člověk i režisér a jeho (bohužel) úplně poslední film, Vlk z královských Vinohrad, to potvrzuje s plnou silou a dokládá skutečnost, že pankáčem se člověk nestává tím, že nosí číro a všelijaké ty divné hadry, ale úhlem pohledu na svět a taky energií a nevadí, když se občas zahraje trochu jiný akord, než který vyžaduje harmonie skladby.
V další sloce to už trefí a hraje se dál.

Je tma. Sedím na tribuně fotbalového stadionu SK Děčín, tam, kde se za světla odehrávají zápasy mnohokrát propíraného klubu FC ROMA Děčín. Klubu romských hráčů, kteří si z minulosti s sebou nesou cejch party rabijátů. A teď je tma. Jsem asi uprostřed dvousethlavého davu oněch hráčů, jejich přátel a jejich rozvětvených rodin. Nás gádžů je tu dobrých pět procent.

Impulsem k natočení filmu o Filipu Topolovi byla jeho smrt; bohužel. Muž, který si v rozhovorech, které poskytl, držel ležérní odstup, zůstává i po tomto filmu tajemným soliterem, což ovšem byla zjevně pozice, která mu vyhovovala. A tak skutečně nezkreslenou zprávou o jeho životě, názorech, citech a pocitech podává jeho tvorba. A tu může vnímat každý jak chce. Takže je všechno vlastně v pořádku.

Po dlouhé době je film Instalatér z Tuchlovic sympatické dílo, kde nejsou venkovani líčeni pouze jako soubor dementních idiotů, kteří žijí úplně na jiné planetě, než jejich pozdější diváci v biografu.

Další články...

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)