Druhý zápas série o postup do playOff vyhráli domácí hokejisté a jestli měli v základní části problémy se zvládnutím disciplíny a se zbytečným vylučováním, v tomto zápase je jednoznačně v této herní činnosti překonala Sparta. Sparta podala nedisciplinovaný výkon, který jejich hru stáhl spolehlivě ke dnu. Diváci však měli k hokeji jako bonus hned dvě zápasnické vložky a i když v této disciplíně nebyl výsledek zdaleka tak jednoznačný, počítají se výsledky branky a těch dali liberečtí o tři více a zvítězili jednoznačně 4:1.

První zápas předkola playOff svedl dohromady předloňské finalisty hokejové ligy, Sapartu s Libercem. Oba týmy nakonec vybojovaly možnost vstoupit do předkola v posledních zápasech základní části, a zatímco Tygrům unikl přímý postup o fous, Sparta o fous postoupila. Protože je ale liga v tomto segmentu opravdu hodně vyrovnaná, nebyl v zápase jasný favorit, i když bookmakeři přeci jenom lehce favorizovali domácí.

Po sérii čtyř domácích zípasů za dvanáct bodů se liberečtí hokejisté odpoutali ze skupiny bojující o baráž a přeskočili do vyššího levelu a momentálně bojují o playOFF. Bodový rozdíl je však zatím marginální a teď už se opravdu bude počítát každý bod. Tygři se ale momentálně vezou na vítězné vlně, narostlo jim seběvědomí a i když občas v obrané fázi hry udělají chybu, fazonu má Roman Will a je schopen tým podržet. Zajímavé (a napínavé) to bude až do konce.

Už od minulé sezóny měli liberečtí Tygři se soupeřem z Brna problém, obrat přišel právě včas. V devětačtyřicátém kole letošního ligového ročníku urvali vítězství 6:2 a to i po prohrané první třetině. Zdá se, že se na hokejky domcích vrátilo seběvědomí, ale hlavně vůle vítězit a poprat se i s nepříznivým stavem zápasu.

Další články...

nabídka_pracovní

vybezek obecny

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)