Protože do Liberce zajíždí na zápasy domácího hokejového celku řada fanoušků z blízkéh pohraničí, byl zápas, který odehrál klub Bílých Tygrů s Vevou Litvínov zahájen slavnostním buli, které provedl starosta nedaleké Žitavy a hudební doprovod zařídily mimo jiné písně Karla Gotta, které byly určeny pro německé posluchače. BeeneMaja je ovšem zlidovělá tu i tam)

V prvním zápase po reprezentační přestávce přijela do Liberce Sparta se staronovým trenérem Výborným a samozřejmě i s touhou bodovat. Tygři se ovšem samoozřejmě nechtěli dát a tak jsme viděli přetahovanou o každý gól a body se dělili nakonec až po prodloužení.

Ve svižném utkání si spolu opět zahráli lonští ligoví finalisté. Ve vyrovnaném zápase plném šancí i střetů k rozhodující přestřelce dosšlo až v poslední třetině a posledních minutách. Domácí Tygři nakonec dali o gĺ víc a tak se radovali i s publikem z plného bodového zisku, ale situace v tabulce stále není úplně veselá.

Loňským vícemistrům a vítězům základní části ligy se letos zatím příliš nedaří a před zápasem s momentáním tahounem, který usiluje o vedení v soutěži z Třince patřilo před zápasem poslení místo v tabulce. V rychlém a na události nabitém zápase ale zvítězili a pět branek v sítí soupeře stačilo na to, aby poskočili o čtyři příčky a dostali se zpátky do hry.

Kompletní referát na stránkách Tygrů je tady, tu pár fotek ze zápasau:

První utkání nové sezony dopadlo pro loňského vítěze základní části (připomínka tohoto úspěchu už byla zavěšena pod střechu haly) bylo svižné a pro domácí tygry vítěné. Podařilo se jim vstřelit po gólu v každé třetině a hostující hokejisté Hradce i přes velkou snahu neuspěli. Podrobnější referát třeba tu a a tady několik fotografií z průběhu zápasu.

Další články...

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)