V pondělí 9. října 2017 proběhl ve varnsdorfské Kotlině turnaj v kopané, jehož výsledky se započítávají do celkového hodnocení Podzimních her.

Domácí chtěli před výbornou diváckou kulisou potvrdit stoupající formu a nečekaně dovezené body ze
Žatce před týdnem. První poločas se jim dařilo i gólově, ale ve druhé půli, kdy si mohli výrazně vylepšit
skóre, se jim již lepila smůla na střelecké kopačky. Ve druhém poločase se ocitli totiž čtyřikrát domácí
sami před gólmanem hostů, ale ani jednou jej nedokázali překonat. Je to škoda, protože si mohli
skutečně pomoci ve skóre a skvělé fanoušky pobavit dalšími vstřelenými brankami. Tak to snad vyjde
příště, ale i tak je to jednoznačný výsledek, který málokdo z přítomných asi čekal.

Ve středu podali hosté heroický výkon proti druholigovému Varnsdorfu a dokázali s ním překvapivě remizovat 1:1. To dodávalo všem naději, že konečně získají nějaký ten bodík i z venku. Vědělo se, že je v Brné malinké hřiště a navíce velice nerovné, ale to je bohužel již tak dané a je to pro oba týmy stejné. Hosté měli mírnou převahu po celý zápas, více drželi balón na svých kopačkách, ale domácí umí na úzkém hřišti standardky a své jediné dva rohy v první půli přetavili ke vstřelení dvou branek a šli tak do šaten s nečekaným vedením, neboť hosté spálili tři tutovky a k tomu neproměnili ani penaltu !!!

Za chladného počasí, ale bez deště, si našla na vilémovský stadion opět cestu slušná divácká kulisa. A co těší nejvíce je již nově se tvořící skupinka německých fandů v počtu asi 15-ti lidí, kteří i přes populární Bierfest v Dolní Poustevně, dali přednost tomuto klání. Domácí hráči se jim, jako i ostatním fandům, odvděčili výbornou hrou, okořeněnou čtyřmi parádními trefami mezi tyče a zaslouženě poslali sebevědomé hosty s čtyřbrankovým přídělem na cestu domů.

Hosté zajížděli na 170-ti kilometrový výlet notně oslabeni o Jircháře, Abilu, Vomáčku a Kurela ml., takže vlastně
jen s nedoléčeným náhradním gólmanem Dvořákem a nachcípaným mladíčkem Smejkalem na lavici
náhradníků. Dalo se tedy očekávat od domácího týmu, který se do té doby držel v absolutní špici, že se do hostů
pustí a pošle je domů s dardou. Opak byl pravdou a jak po skončení zápasu řekl známý trenér domácích a bývalý
ligový fotbalista Mostu – Karel Chlad – „Libore vy k nám vždy přijedete splácaný a stejně vyhrajete !“. Hosté
ovládli zcela první i druhý poločas a domácí si nevytvořili ani jedinou brankovou šanci, na rozdíl od hostů,
kteří si mohli ještě klidně i výrazněji vylepšit skóre. Ale seďme při zemi, důležité jsou tři nečekané, zlaté body.

Hostům odpadl mistrovský zápas proti Olympii Praha a tak se oba spřátelené kluby dohodli na přátelském
zápase, neboť se hostům nedaří a potřebovali si dle jejich vyjádření trochu zastřílet a zahrát proti slabšímu
soupeři, aby získali sebevědomí do dalších bojů ve 2.lize. Domácí borci, seč nekompletní, se však nedali a po celý
zápas vydrželi bojovat zuby nehty a profi soupeře nepouštěli do nijak výrazných šancí. Půle byla bez branek a
když se zdálo, že ve druhé půli to bude jen otázka skóre pro hosty, domácí udeřili a dokázali vyrovnat. Pak už se
hrálo vabank a moc nechybělo a domácí mohli tři minuty před koncem získat cenný skalp v podobě těsné výhry.

Va dalším domácím zápase krajského přeboru začali vilémovští dobře, vedli brzy 1:0, pak ale na lepší hosty z Mostu nestačili. Nakonec jim podlehli 1:4.

Tu je pár fotek ze zápasu, podrobnější referát připojíme.