V sobotu 6. června 2015 se na Studánce jel 6. ročník Varnsdorfské padesátky, závodu fichtlů, který pořádá Moto sport klub Varnsdorf.

Motoristická sezona se zvolna chýlí ke konci, přesto o zajímavé a napínavé podniky není nouze. O víkendu , od 3.10. do 5.10.2014, se jela 36.PURUM  Rally Příbram 2014, jako poslední závod Mediasport Mezinárodního mistrovství ČR v rally, dále Mistrovství ČR v rally historických automobilů a Pohár České republiky v rally.

Mladoboleslavští organizátoři připravili na 11. a 12. července 2014 pro fandy motoristického sportu nádherný dárek. V okolí Mladé Boleslavi se uskutečnil 41.ročník Rally Bohemia, který se nesl v duchu oslav 40ti let od uvedení prvního soutěžního modelu Škoda RS.

Popravdě nevím, jestli nějaké jiné město má ve svém rajonu hned několik závodů burácejících strojů. Po letním ježdění na Studánce sezonu i celý seriál Fichtlmazec uzavřel ve Varnsdorfu v sobotu 28. září 2013 tradiční FichtCup v areálu pivovaru Kocour.

Sobotní ráno mne vítá dešťovou přeháňkou. Při snídani rekapituluji pořadí po prvním dnu. Žádná velká překvapení se nekonají. Vede soutěžák Václava Pechy jun. na Mini Coopru. Na paty mu šlape jezdec továrního teamu Škoda Motosport Jan Kopecký na Škodě Fabia Super 2000.

Konec června znamená spoustu pravidelných akcí, mezi něž v sobotu 21. června 2014 patřil také další závod série FichtlCup na Studánce.

Motoristické akce patří do kategorie atraktivních podívaných již od počátků výroby. A bylo jedno, zda ta mašinka měla kola dvě nebo čtyři. Zábava to byla pro všechny. Závodníky, mechaniky i diváky. Tratě byly obsypány diváky, kteří se bavily sportem i mezi sebou. V našem regionu tuto krásnou tradici udržují již jen ve Šluknově a nově i ve Varnsdorfu. „Velkou silniční rally“ nabízí v blízkém okolí Hrádek nad Nisou nebo Mladá Boleslav - již klasickou bohemku. Letos se jel již 40. ročník Bohemia Rally od 12. do 15.června.

Další články...

ee Snapseed

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)